Parashikimi i motit, e premte 30 tetor 2020

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e lokalisht në relievet malore në formë shtrëngatash.

Më pas moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje 1-7m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare në orët e pasdites dhe ato të mbrëmjes hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-18m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/20 Shi diell
Kukës 9/14 Shi diell
Lezhë 13/20 Shi diell
Dibër 8/12 Shi diell
Durrës 14/20 Shi diell
Tiranë 13/21 Shi diell
Elbasan 14/22 Shi diell
Berat 10/21 Shi diell
Vlorë 11/21 Shi diell
Korçë 8/15 Shi diell
Gjirokastër 7/19 Shi diell
Sarandë 12/21 Shi diell

   

                 

           

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.