GREQI – Tërmet 6,6 ballë Rihter pranë Samosit

ATHINË, 30 tetor /ATSH-ANA/ – Një tërmet me magnitudë 6,6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua sot në orën 13:51 në det, 16 kilometra në veri-veriperëndim të Samosit, njoftoi Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Greqia është zona më sizmike në Europë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.