AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/10/2020

WELLINGTON (Zelandë e Re) – Rezultatet e referendumit mbi legalizimin e kanabisit.

FRANCË – Hyn në fuqi rikufizimi i vendit për të luftuar kundër COVID-19.

KOLOMBO (Sri Lanka) – Hyn në fuqi një kufizim tre ditor.

HANOÏ (Vietnam) – Vizitë e Pompeos për 25-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Vietnam-SHBA.

ATHINË (Greqi) – Kryeministri, Mitsotakis njoftoi masat e reja anti-COVID-19.

MADRID (Spanjë) – Fillon kufizimi në pesë rajone për të luftuar COVID-19.

KIEV (Ukrainë) – Manifestim kundër anulimit të pjesshëm të një reforme anti-korrupsion nga Gjykata kushtetuese.

KIEV (Ukrainë) – Manifestim kundër vendimi të qeverisë për të ridrejtuar fondet e destinuara për trajtimin e kancerit drejt riparimit të rrugëve.

BRUKSEL (Belgjikë) – Vlerësimi i parë i rritjes ekonomike në tremujorin e tretë në zonën euro.

BRUKSEL (Belgjikë) – Zona euro: papunësia në shtator.

BRUKSEL (Belgjikë) – Njoftimet e pritshme të qeverisë për situatën epidemiologjike.

BERLIN (Gjermani) – Vizitë e presidentit të Parlamentit ukrainas.

VARSHAVË (Poloni) – Manifestim i grave kundër ndalimit pothuajse të plotë të abordit.

WATERFORD (SHBA) – Tubim i Trump në Michigan.

ROCHESTER (SHBA) – Tubim i Trump në Minnesota.

BEJRUT (Liban) – Deklaratë politike e kreut të Hezbollahut.

AMMAN (Jordani) – Rihapja e parashikuar e kufijve me Arabinë Saudite dhe Izraelin./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.