Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 16 fluturime të konfirmuara për të shtunën

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, njoftoi sot për 16 fluturime të konfirmuara për ditën e shtunë, 31 tetor.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtunë janë:⠀
Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Verona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
/k.s/j.p/r.e/
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.