Prof. Alma Cani apel qytetarëve: Zbatoni rregullat, nuk duam t’ju shikojmë në ambientet e spitalit duke mbajtur maskat e oksigjenit

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në rubrikën e pyetjeve të ngritura nga qytetarët se a ka rritje të rasteve të rënda në spitale, ka publikuar videomesazhin e mjekes së spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”, prof. Alma Cani.

Prof. Alma Cani thotë se pacientët në spitale po shtohen çdo ditë, ndërkohë që u bën thirrje qytetarëve për të respektuar rregullat për të mbrojtur jetën e të gjithëve.

“Çdo ditë shikojmë raste që po shtohen. Çdo ditë shikojmë raste të shpërndarjes së virusit. Çdo ditë po shikojmë numrin e shtuar të pacientëve në spitale. Kërkojmë ndihmën tuaj. Zbatoni rregullat, bëni kujdes. Distancimin social e për më tepër vendosjen e maskës. Nuk duam t’ju shikojmë në ambientet e spitalit, për të mbajtur maska të tjera, maskat e oksigjenit, e për më tepër asistencat në terapi intensive. Ndaj mbani maskën. Mbroni jetën tonë, tuajën, timen, të të gjithëve ne”, është mesazhi i prof. Alma Canit.

/k.s//a.a//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.