FRANCË – Tre viktima pas një sulmi të dyshuar terrorist

PARIS, 29 tetor /ATSH-AFP/ – Tre persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën sot në mëngjes pas një sulmi me thikë, autori i të cilit u arrestua nga policia, sipas një bilanci të ri nga burime policore.

”Dy persona, një burrë dhe një grua u vranë në kishën e Notre-Dame në Nisë, dhe një i tretë, i plagosur në gjendje të rëndë, humbi jetën në një bar, ku ai kishte banesën”, theksoi i njëjti burim.

Prokuroria Kombëtare Antiterroriste (PNAT) ka nisur një hetim./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.