60-vjetor i zakonshëm për një futbollist të jashtëzakonshëm

BUENOS AIRES, 29 tetor /ATSH-AFP/ – Ylli i futbollit, mishërimi i të gjitha sukseseve, Diego Armando Maradona është i detyruar të festojë, pothuajse i vetëm, 60-vjetorin, i kufizuar në rezidencën e tij në jug të Buenos Aires.
Ai nuk ka asnjë kontakt me persona që kanë shfaqur simptoma të COVID-19.

 

Pacient me rrezik, i operuar disa herë për insuficencë respiratore apo kardiake, futbollisti i njohur argjentinas, që ka mbajtur numrin 10, humbi rastin për të festuar 60-vjetorin në vendin ku ai shkëlqeu, në fushën drejtkëndëshe të një fushe futbolli.

Festimet u bënë në intimitet familjar, i rrethuar nga pesë fëmijët dhe nipi./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.