Parashikimi i motit, e martë 27 tetor 2020

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet kryesisht i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare më tepër të theksuara gjatë pjesës së dytë të ditës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – jugperëndim  1-17m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/20 Diell re kalimtare
Kukës 8/21 Diell re kalimtare
Lezhë 9/20 Diell re kalimtare
Dibër 6/20 Diell re kalimtare
Durrës 12/22 Diell re kalimtare
Tiranë 13/24 Diell re kalimtare
Elbasan 9/23 Diell re kalimtare
Berat 8/24 Diell re kalimtare
Vlorë 9/23 Diell re kalimtare
Korcë 5/18 Diell re kalimtare
Gjirokastër 5/22 Diell re kalimtare
Sarandë 10/22 Diell re kalimtare

 

                  

                                      

                                            

                 

           

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.