AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/10/2020

WARM SPRINGS (SHBA) – Biden bën fushatë në Xhorxhia.

SHBA – Tubim zgjedhor i Trump në Miçigan, Wisconsin dhe Nebraska.

KOLOMBO (Sri Lanka) – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

PEKIN (Kinë) – Java e modës.

NJU DELHI (Indi) – Takim i shefave të Diplomacisë dhe Mbrotjes amerikan dhe indian.

LONDËR (Britani e Madhe) – Diskutime për një marrëveshje tregtare post-Brexit me BE-në.

BERLIN (Gjermani) – Samiti botëror i Shëndetësisë.

HAGË (Holandë) – Konferencë shtypi e kryeministrit për pandeminë.

KIEV (Ukrainë) – Konferencë shtypi për rezultatin e zgjedhjeve lokale të Kievit.

LONDËR (Britani e Madhe) – Drejtoresha e FMN-së zhvillon një konferencë shtypi mbi ekonominë britanike.

MADRID (Spanjë) – Qeveria prezanton projektbuxhetin për vitin 2021.

UASHINGTON (SHBA) – Fillon votimi i parakohshëm në kryeqytet.

ORLANDO (SHBA) – Ish-presidenti amerikan, Obama merr pjesë në një tubim fushate për Biden.

LAS VEGAS (SHBA) – Kamala Harris në fushatë në Nevada.

SAN FRANÇISKO (SHBA) – Microsoft rezultatet për tremujorin e parë./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.