Parashikimi i motit, e hënë 26 tetor 2020

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën veriore të vendit deri në mesditë.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – jugperëndim  1-10m/sek. Valëzimi në dete parashikohet  i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/17 Re shi diell
Kukës 8/18 Re shi diell
Lezhë 10/18 Re shi diell
Dibër 6/16 Re shi diell
Durrës 11/23 Re diell
Tiranë 12/22 Re diell
Elbasan 11/20 Re diell
Berat 5/22 Re diell
Vlorë 12/22 Re diell
Korcë 7/17 Re diell
Gjirokastër 8/21 Re diell
Sarandë 10/22 Re diell

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.