AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/10/2020

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Rifillon samiti për 75-vjetorin e OKB-së.

UASHINGTON (SHBA) – Votim i senatit për miratimin e kandidaturës së gjyqtarit, Barret në Gjykatën e Lartë.

LITITZ (SHBA) – Trump zhvillon tubime në Pensilvani.

NJU DELHI (Indi) – Shefat amerikanë dhe indianë të Diplomacisë dhe Mbrojtjes takohen.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH-së për COVID-19.

BERLIN (Gjermani) – Samit botëror të Shëndetësisë.

BJELLORUSI – Opozitarja bjelloruse, Tikhanovskaïa bën thirrje për grevë të përgjithshme.

ITALI – Hyjnë në fuqi kufizimet e reja kundër COVID-19.

KIEV (Ukrainë) – Raporti i OSBE-së për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në Ukrainë.

VARSHAVË (Poloni) – Gratë bllokojnë qarkullimin në të gjithë vendin për të protestuar kundër ndalimit pothuajse total të abordit.

ATHINË (Greqi) – Vizitë e kreut të diplomacisë ruse, Serguei Lavrov.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e drejtuesit të ri nga Qipro e Veriut.

BALTIMORE (SHBA) – Dita e parë e votimit të parakohshëm në Maryland.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Dubai pret një samit botëror./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.