AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/10/2020

BUCK COUNTY (SHBA) – Joe Biden flet për ekonominë amerikane gjatë një vizite në Pensilvani.

LONDËR (Britani e Madhe) – Rifillojnë diskutimet për një marrëveshje tregtare post-Brexit me BE-në.

VARSHAVË (Poloni) – Gratë protestojnë kundër ndalimit pothuajse total të abortit.

FRANCË – Covid-19 : Aplikimi i shtetrrethimit duke nisur nga ora 21:00 në 38 rajone dhe në Polinezi.

SLLOVAKI – Kufizime të reja kundër virusit, hyn në fuqi shtetrrethimi.

LONDËR (Britani e Madhe) – Manifestim anti-Trump.

ATHINË (Greqi) – Mbajtja e maskës e detyrueshme në hapësirat publike.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – 75-vjetori i krijimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

NJU JORK (SHBA) – Dita e parë e votimit të parakohshëm në Nju JOrk.

LUMBERTON (SHBA) – Trump takon militantët e tij në Karolinën e Veriut./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.