Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 18 fluturime të konfirmuara për të shtunën

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, njoftoi sot për 18 fluturime të konfirmuara për ditën e shtunë, datë 24 tetor.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtunë janë:

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthm
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim /a.a/
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.