FUTBOLL – COVID-19 ”ndërpret” kampionatin në Republikën Çeke

PRAGË, 22 tetor /ATSH/ – Pandemia e koronavirusit ka ndërprerë përfundimisht kampionatin e futbollit në Republikën Çeke, shkruan faqja italiane e internetit tuttomercatoweb.it.

Kjo masë erdhi si pasojë e testimit pozitiv të një lojtari, Opava, çka çoi në karantinë gjithë ekipin, duke kompromentuar rrugën e tyre në kampionat.

Prandaj, kampionati do të pezullohet dhe nuk do të ketë asnjë rënie nga kategoria.

”Sparta” e Pragës mund të luajë me ”Lille” në Europa League./  /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.