AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/10/2020

UASHINGTON (SHBA) – Komisioni gjyqësor i Senatit voton për miratimin e kandidaturës së gjyqtarit Barrett për Gjykatën e Lartë.

IRLANDË – Kufizim i ri.

BUSAN (Kore e Jugut) – Festivali ndërkombëtar i filmit të Busan.

KOLOMBO (Sri Lanka) – Parlamenti debat për një projektligj që i jep një pushtet të pazakontë presidentit.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH-së mbi COVID-19.

MILANO (Itali) – Hyn në fuqi një shtetrrethim në Lombardi deri më 13 nëntor.

BRUKSEL (Belgjikë) – Parlamenti europian njofton laureatin e çmimit Sakharov 2020, opozita bjelloruse favorite.

REPUBLIKA ÇEKE – Pjesa më e madhe e dyqaneve mbyllen, vendosen kufizimet e qarkullit për të luftuar kundër koronavirusit.

PARIS (Francë) – COVID-19: Konferencë shtypi e Jean Castex mbi aplikimin e masave.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi e Institutit shëndetësor Robert Koch për përhapjen e koronavirusit në Gjermani.

ANKARA (Turqi) – Vendimi i bankës qendrore mbi normën e interesit.

MOSKË (Rusi) – Konferencë e përjashme shtypi e diplomacisë ruse.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve mbi koronavirusin.

BRUKSEL (Belgjikë) – Seancë plenare e Parlamentit Europian.

PARIS (Francë) – Salloni i çokollatës.

FRANCE – Publikimi i një versioni të ri të aplikacionit StopCovid.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë shtypi e FMN-së mbi Afrikën.

BEJRUT (Liban) – Bisedime parlamentare për emërimin e kryeministrit.

RIAD (Arabi Saudite) – Samit botëror mbi inteligjencën artificiale.

RIAD (Arabi Saudite) – Samit virtual “Women 20”./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.