AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/10/2020

UASHINGTON (SHBA) – Senati vazhdon hetimin e kandidaturës së Amy Coney Barrett për postin e gjyqtarit në Gjykatën e Lartë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samit europian.

PEKIN (Kinë) – Seancë e komitetit të përhershëm të Asamblesë Kombëtare Popullore.

BANGKOK (Tajlandë) – Kryeministri, Prayut Chan-o-cha pret homologun kinez, Wang Yi.(VIDEO)

INDI- Rihapja e kinemave dhe pishinave. 

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferencë shtypi në internet e OBSH Europë prë situatën e COVID-19 në rajon.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë virtuale shtypi e OBSH-së për COVID-19.

BARCELONË (Spanjë) – Mbyllja e bareve dhe restoranteve në Katalonjë.

FRANKFURT (Gjermani) – Panairi i Librit.

PARIS (Francë) – Konferencë shtypi e kryeministrit Castex për kufizimet e reja kundër epidemisë së COVID-19.

PARIS (Francë) – Takim i ministrave të Punëve të Jashtme të Trekëndëshit të Weimar (Francë, Gjermani, Poloni), Jean-Yves Le Drian, Heiko Maas dhe Zbigniew Rau.

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë shtypi e komisionerëve europianë Schinas dhe Kyriakides mbi strategjinë e vaksinimit.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve mbi koronavirusin. 

UASHINGTON (SHBA) – Takime të FMN-së dhe Bankës Botërore.

GREENVILLE (SHBA) – Tubim i Trump në Karolinën e Veriut.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë shtypi e Komitetit Monetar dhe Financiar ndërkombëtar.

UASHINGTON (SHBA) – Debat mbi ekonominë botërore me drejtuesit e FMN-së, Georgieva dhe BQE-së Lagarde.

IRAN – Hyn në fuqi kufizimi i pjesshëm në pesë qytete.

ALGJER (Algjeri) – Vizitë e ministrit francez të Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.