Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 19 fluturime të konfirmuara për të shtunën

TIRANË 9  tetor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e shtunë, 10 tetor, janë konfirmuar 10 fluturime në destinacione të ndryshme.

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀

Sipas njoftimit të TIA-s, lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta. ⠀⠀
⠀⠀
Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtunë janë:

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim

Blue Panorama -Tiranë – Bergamo dhe kthim

SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim

British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

/a.gjonaj/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.