COVID-19/ 12 pacientë po trajtohen në Spitalin e Pejës, një në gjendje më të rëndë 

PRISHTINË, 5 tetor /ATSH/ -12 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. Spitali  bëri të ditur se 6 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi dhe se njëri nga këta pacientë është në gjendje të më të rëndë shëndetësore.

“Aktualisht po trajtohen 12 pacientë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 6 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 1 pacientë është në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë fundjavës së fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 604 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë./KosovaPress/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.