FRANCË – Çifti Macron mesazh miqësie dhe shërim të shpejtë për Trump

PARIS, 2 tetor /ATSH-AFP/ – Presidenti francez Emmanuel Macron dhe gruaja e tij, Brigitte, i dërguan sot një mesazh miqësie dhe i uruan shërim të shpejtë Donald dhe Melania Trump-it, të cilët rezultuan pozitivë për COVID-19, njoftoi Pallati Elysee.

“Në këto dy mesazhe në anglisht, çifti Makron shprehu miqësinë e tyre dhe i uruan shërim të shpejtë Presidentit dhe Zonjës së Parë të SHBAS-së”, tha presidenca.

“Qëndro i fortë”, përfundon mesazhi i Emmanuel Macron-it.

Shumë udhëheqës në të gjithë botën i kanë dërguar mesazhe presidentit amerikan, duke shprehur dëshirat e tyre për një shërim të shpejtë të tij./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.