Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 27 fluturime të konfirmuara për të dielën

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e diel, 27 shtator, janë konfirmuar 27 fluturime në destinacione të ndryshme.

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀

Sipas njoftimit të TIA-s, lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta. ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e dielë janë:⠀⠀

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Albawings – Tiranë – Perugjia dhe kthim
EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim
TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim (Çarter turistik)
Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

/a.gjonaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.