Parashikimi i motit, e premte 25 shtator 2020

TIRANE, 25 shtator /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura, shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jug  2-10 m/sek, përgjatë vijës bregdetare. Në zonat e ulta dhe zonat luginore do të ketë erë intensive në pjesën e dytë të ditës në forcim me shpejtësi mesatare 10-20 m/s.

 

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 17/29 Diell shi
Kukës 15/28 Diell shi
Lezhë 17/29 Diell shi
Dibër 13/25 Diell shi
Durrës 18/29 Diell shi
Tiranë 18/30 Diell shi
Elbasan 18/30 Re  diell
Berat 16/31 Re  diell
Vlorë 17/30 Diell shi
Korçë 12/26 Re diell
Gjirokastër 15/29 Diell shi
Sarandë 17/28 Diell shi

                 

/e.m/

                                          

                    

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.