FORMULA 1 – Raikkonen thyen rekordin e pilotëve pjesëmarrës në Grand Prix

BERLIN, 25 shtator /ATSH-ANSA/ – Piloti Kimi Raikkonen mund thyejë rekordin e pjesëmarrësve në Grand Prix, të dielën në Grand Prix të Rusisë.

Deri më tani braziliani Rubens Barrichello kryesonte renditjen me 322 gara.

Më poshtë janë 10 pilotët me numrin më të madh të garave të GP:

Rubens Barrichello (Brazil) 322
Kimi Raikkonen (Finland) 321
Fernando Alonso (Spanjë) 311
Michael Schumacher (Gjermani) 306
Jenson Button (Britani e Madhe) 306
Felipe Massa (Brazil) 269
Lewis Hamilton (Britani e Madhe) 259
Riccardo Patrese (Itali) 256
Jarno Trulli (Itali) 252
Sebastian Vettel (Gjermani) 249

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.