AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/9/2020

BOTA – Dita e Vitit të Ri Hebre, Rosh Hashana.

BOTA – Dita Botërore e Pastrimit.

TAJPEI (Tajvan) – Vizita e zëvendëssekretarit të Shtetit, Keith Krach.

BANGKOK (Tajlandë) – Miting pro demokracisë.

TAJPEI (Tajvan) – Demonstratë për reformat politike në Tajlandë

LONDËR – Java e Modës.

ZAGREB (Kroaci) – Marshim i LGBT.

STARYCHI (Ukrainë) – Manovra të përbashkëta Ukrainë, SHBA, NATO.

SAN SEBASTIAN (Spanjë) – Festivali Ndërkombëtar i Filmit në San Sebastian.

LONDËR – Kongresi vjetor i Partisë Laburiste.

TORONTO (Kanada) – Festivali i 45-të Ndërkombëtar i Filmit në Toronto.

FAJETVIL – Takim elektoral i Trump në Karolinën e Veriut.

RIAD (Arabia Saudite) – Samiti virtual i ministrave të Financave dhe Shëndetësisë të G20-ës.

PARAMARIBO (Surinam) – Turne i sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo.

BOGOTA (Kolumbi) – Rifillimi i fluturimeve ndërkombëtare./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.