LONDËR – “Ryanair” njofton reduktimin me 20% të fluturimeve në tetor

LONDËR, 18 shtator /ATSH-AFP/ – Kompania ajrore irlandeze “Ryanair” njoftoi sërish sot se do të reduktonte me 20% fluturimet e saj për tetorin për shkak të ndikimit mbi kërkesën si pasojë e masave kufizuese për lëvizjet ndërmarrë nga qeveritë për të frenuar pandeminë. 

“Ryanair” kishte vendosur në mes të muajit gusht të ulte me 20% fluturimet për tetorin, muaj gjatë të cilit do të punojë përfundimisht me rreth 40% të kapacitetit të saj, larg nga rritja e shpresuar kur rifilloi aktivitetin e saj në korrik. /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.