AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/9/2020

TOKIO (Japoni) – Votim për kreun e ri të Partisë Liberal-Demokrate (PLD) dhe të qeverisë.

XHAKARTA (Indonezi) – Hyn në fuqi kufizimi i ri i pjesshëm.

HAGË (Holandë) – Seancë e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë mbi sanksionet amerikane kundër Iranit.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samit virtual BE-Kinë.

GJENEVË (Zvicës) – Konferencë virtuale e OBSH për COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Seancë e Parlamentit Europian.

LONDËR (Britani e Madhe) – Rifillimi i shqyrtimit të kërkesës amerikane për ekstradimin e themeluesit të Wikileaks, Julian Assange.

ITALI – Rifillimi i vitit shkollor me masa sigurie shtesë.

BRITANI E MADHE – Hyn në fuqi ndalimi i grumbullimeve me më shumë se gjashtë persona në Angli.

MOSKË (Rusi) – Komisioni zgjedhor njofton rezultatet e zgjedhjeve lokale dhe rajonale.

RUMANI – Rifillimi i shkollave.

GREQI – Rifillimi i shkollave.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e presidentit bjellorus.

BERLIN (Gjermani) – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, presidenti kinez, Xi Jinping dhe presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel zhvillojnë një konferencë shtypi pas diskutimeve me videokonferencë.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve për epideminë e COVID-19.

NJU JORK (SHBA) -Java e modës pranverë-verë 2021.

BAGDAD (Irak) – 60-vjetori i themelimit të OPEC./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.