Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” konfirmon 26 fluturime për të hënën

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e hënë, 14 shtator, janë konfirmuar 26 fluturime në destinacione të ndryshme.
⠀⠀
Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Hëne janë:⠀⠀
✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Hamburg dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim
✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Bari dhe kthim
✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim
✈️Sky Up – Kiev – Tiranë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian Airline – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim
TIA, i bën apel pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀
⠀⠀
“Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU”- thekson në njoftimin e saj TIA. e.xh/ ⠀⠀⠀j.p/
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.