FOTO/ Nga Tamara në Shën Koll, investime dhe njerëz punëtorë që po ndryshojnë jetën e komuniteteve

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje sot disa prej investimeve në veri të vendit që po transformojnë jetën e komuniteteve.

Po ashtu, Kryeministri vizitoi dje disa aktivitete të ngritura në Tamarë dhe Fishtë, ku po rritet turizmi, agropërpunimi dhe fermat organike.

“Mirëmëngjes dhe me albumin e një dite të bukur nga Tamara fantastike e mrekullive natyrore ku po rritet turizmi e agropërpunimi, në Koplik ku po mbyllet përfundimisht plaga e mungesës së ujit të pijshëm, buzë Shkodrës ku po ngrihet bypassi i domosdoshëm, tek Altini i rrallë i Mrizit të Zanave ku vazhdon bashkimi i fermerëve, në Shën Kollin ku po rilind shkolla e re e fëmijëve të zonës, ju uroj një ditë të mirë si pamjet e njerëzve punëtorë që takova dje”, tha Rama.

/m.m/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.