Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 21 fluturime të konfirmuara për datën 10 shtator

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e enjte, 10 shtator, janë konfirmuar 21 fluturime në destinacione të ndryshme.

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀

Sipas njoftimit të TIA-s, lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit europianë dhe qytetarët me dokumente të veçanta.

Fluturimet e konfirmuara për ditën e enjte:⠀⠀

Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Air Serbia – Tiranë- Beograd dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim
EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

/a.gjonaj//a.a//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.