AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/09/2020

PEKIN (Kinë) – Fjalim i presidentit, Xi Jinping në sallonin ndërkombëtar për tregtimin e shërbimeve.

TAIPEI (Tajvan) – Vizitë e një delegacioni çek, i drejtuar nga presidenti i Senatit, Milos Vystrcil.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë virtuale e OBSH-së për COVID-19.

MOSKË (Rusi) – Konferencë shtypi mbi vaksinën e zhvilluar kundër koronavirusit nga Rusia.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e ministrit bjellorus të Mbrojtjes.

MILANO (Itali) – Rifillimi i sezonit në La Scala

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i NATO-s për të diskutuar për helmimin e Alexeï Navalnyt.

STRASBURG (Francë) – Edicioni i 88-të i Panairit europian të Strasburgut.

PARIS (Francë) – Fjalim i Emmanuel Macron në Panteon për të përkujtuar 150 vjetorin e Republikës.

KIEV (Ukrainë) – Konferencë shtypi në internet e kreut të diplomacisë ukrainase.

ATHINË (Greqi) – Konferencë shtypi e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjen Civile mbi zhvillimin e epidemisë së koronavirusit.

SLLOVENI – Vizitë e ministrit francez të Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian.

KENOSHA (SHBA) – Joe Biden takon familjen e Jacob Blake, i plagosur nga policia. U

UASHINGTON (SHBA) – Bisedime mes qeverive të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë.

OTAVA (Kanada) – Punësimi dhe përqindja e papunësisë për gushtin.

XHAMAIKA – Zgjedhje të përgjithshme./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.