SHBA – Trump: Do ta mundim COVID-19 me një vaksinë këtë vit

UASHINGTON, 28 gusht /ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi një fitore totale mbi pandeminë e koronavirusit të ri në sajë të krijimit këtë vit të një vaksine, nga e cila qindra milionë doza do të jenë sa më shpejt të disponueshme. 

“Ne po mobilizojmë gjeniun shkencor të Amerikës për të krijuar një vaksinë në një kohë rekord”, theksoi ai.

“Ne do të kemi këtë vit një vaksinë të sigurtë dhe efikase dhe së bashkë do ta mundim virusin”, shtoi presidenti amerikan, Donald Trump./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.