TIA konfirmon 29 fluturime për të martën, apel pasagjerëve për respektimin e protokolleve kundër COVID

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e martë, e 25 gusht, janë konfirmuar 29 fluturime në destinacione të ndryshme.

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀

Sipas njoftimit, lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit europianë.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e martë janë:⠀

SunExpress – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
AMC – Poznan – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
LOT – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
Ukraine Airlines – Zhaporizhzhia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
AMC – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Jonika – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
AMC – Katowice – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Ukraine Airlines – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim/a.gjonaj//a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.