Parashikimi i motit, 22 gusht 2020

TIRANË, 22 gusht /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e shtunë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin.

Era do të fryjë verilindje dhe veriperëndim 1-10m/sek. Valëzimi  i forcës në det do jetë 0-1 ballë.

          Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/36 diell
Kukës 19/33 diell
Lezhë 23/37 diell
Dibër 16/32 diell
Durrës 22/34 diell
Tiranë 22/36 diell
Elbasan 21/37 diell
Berat 18/38 diell
Vlorë 21/34 diell
Korcë 17/28 diell
Gjirokastër 17/36 diell
Sarandë 19/34 diell

                   

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.