TIA konfirmon 26 fluturime për nesër, apel pasagjerëve për respektimin e protokolleve kundër COVID

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e nesërme, e shtunë, 15 gusht, janë konfirmuar 26 fluturime në destinacione të ndryshme.

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀

Sipas njoftimit, lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit europianë.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtunë janë:⠀

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Turkish Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
LOT – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

/m.m//a.a//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.