Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, konfirmon 25 fluturime për të enjten

TIRANË, 12 gusht/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njofton se për ditën e nesërme, e enjte, 13 gusht, janë konfirmuar 25 fluturime në destinacione të ndryshme.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e enjte janë:⠀

✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Perugia dhe kthim
✈️Luftahnsa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim
✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim
✈️Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërsa kujton se maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀

Sipas njoftimit, lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit europianë. /a.a//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.