Parashikimi i motit, e premte 31 korrik 2020

TIRANË, 31 korrik/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se dita e sotme e do të jetë me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Në mesditë parashikohen vranësira kalimtare në zonat malore. Parashikohen reshje shiu lokale në mesditë në Alpe dhe Verilindje.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim -Veriperëndim 1-8m/sek, përgjatë vijës bregdetare jugore deri në 15m/sek, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 23/39 diell
Kukës 19/35 diell shi
Lezhë 21/36 diell
Dibër 19/36 diell re
Durrës 23/34 diell
Tiranë 24/37 diell
Elbasan 24/39 diell re
Berat 20/37 diell
Vlorë 22/32 diell
Korçë 19/32 diell re
Gjirokastër 19/38 diell
Sarandë 19/33 diell

                    

                 

           

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.