Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, 32 fluturime të konfirmuara për të martën

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë (TIA) njofton për 32 fluturime të konfirmuara për datën 28 korrik.⠀⠀
⠀⠀
Sipas TIA-s, fluturimet e konfirmuara për ditën e martë janë:⠀
SunExpress – Antalia – Tiranë dhe kthim (çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
AMC – Poznan – Tiranë dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
LOT – Varshavë – Tiranë dhe kthim (çarter turistik)
Ukraine Airlines – Zaporizhzhia – Tiranë dhe kthim (çarter turistik)
Transavia – Tiranë – Paris dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
AMC – Varshavë – Tiranë dhe kthim (çarter turistik)
Jonika – Kiev – Tiranë dhe kthim (çarter turistik)
AMC – Katowice – Tiranë dhe kthim (çarter turistik)
Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Belavia Tiranë – Minsk dhe kthim (çarter turistik)
TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim (çarter turistik)
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Ukraine Airlines – Kiev – Tiranë dhe kthim (çarter turistik)
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
TIA njofton pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës.
“Maskat janë të detyrueshme. Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU”, njofton TIA. /r.e/
⠀⠀
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.