SOFT NEWS – Kometa që shihet një herë në 7 000… vjet!

ARIHAH (Siri), 23 korrik /ATSH-DPA/ – Kometa ”Neowise” ose C/2020 F3 mund të shihet në qiell mbi qytetin sirian të Arihahut.

Në një fenomen të rrallë astronomik që ndodh vetëm çdo 5 000 deri në 7000 vjet, kometa ”Neowise” vjen aq afër Tokës, sa që mund të shihet me sy të lirë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.