AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/7/2020

KOLOMBO (Sri Lanka) – 60-vjetori i zgjedhjes së Sirivamo Bandanaraike si kryeministre, gruaja e parë në botë që mbajti këtë post.

LONDËR – Vizitë e Pompeos pas sanksioneve kundër Huawei.

KIEV (Ukrainë) – Presidenti Zelensky pret homologen e tij zvicerane, Simonetta Sommaruga.

SOFJE (Bullgari) – Parlamenti voton për një mocion censure ndaj qeverisë.

MOSKË (Rusi) – Sergei Lavrov pret homologun e tij iranian Mohammad Javad Zarif.

LONDËR – Sesioni i pestë negociues midis Londrës dhe BE-së.

UASHINGTON (SHBA) – Komiteti Bankar i Senatit voton për emërimin e Judy Shelton si Guvernator të FED.

UASHINGTON – Prodhuesit e vaksinave merren në pyetje në Kongresin Amerikan.

UASHINGTON – Donald Trump rifillon njoftimet e tij të rregullta për koronavirusin./ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.