Mjeku Kalo feston ditëlindjen në shërbim të pacientëve/Manastirliu: E nderuar të punoj me njerëz të rrallë si ju

TIRANË, 18 korrik/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka uruar mjekun e njohur infeksionist, Tritan kalo në ditën e lindjes së tij.

“Profesor Tritan Kalo ka sot ditëlindjen! Nuk kishte se si kjo ditë ta gjente larg pacientëve dhe kolegëve të tij në spitalin infektiv, duke shërbyer me profesionalizëm e devotshmëri siç ka bërë e bën çdo ditë. Krenare për çfarë përfaqësoni dhe e nderuar të punoj me profesionistë dhe njerëz të rrallë si ju!Edhe 100 prof. Tani! Gëzuar nga zemra”, shprehet   Manastirliu.

Profesor Kalo është një prej mjekëve që po qëndron në shërbim të pacientëve prej më shumë se 130 ditësh. /z.tosku/  /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.