SOFT NEWS – Merkel ”feston” ditëlindjen në samitin e Fondit të Rimëkëmbjes!

BRUKSEL, 17 korrik /ATSH-ANSA/ – Një foto speciale në fillim të Këshilli Europian për kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministri portugez, Antonio Costa, të cilët do të festojnë ditëlindjet e tyre duke negociuar për Fondin e Rimëkëmbjes dhe buxhetin 2021-2027.

Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi me shaka se ishin përgatitur dhurata për të dy.

Këshilli Europian mblidhet sot në një samit të jashtëzakonshëm, ku priten debate si për fondin ashtu edhe për buxhetin, për të cilat Merkel u shpreh pesimiste përpara fillimit të takimit.

Merkel feston 66-vjetorin, ndërsa Costa mbush 59 vjeç./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.