Rishikimi i buxhetit/ 500 efektivë të rinj i shtohen strukturës së Policisë së Shtetit

TIRANE, 11 korrik/ATSH/ 500 efektivë të rinj do t’i shktohen strukturës së Policisë së Shtetit.

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka miratuar ndryshime në buxhetin e vitit 2020. Sipas projektligjit të dërguar për shqyrtim në komisionet parlamentare të Kuvendit, parashikohet rritje e strukturës organike të Policisë së Shtetit me 500 efektivë të rinj, pa kosto shtesë në buxhet.

Buxheti i vitit 2020 për Policinë e Shtetit llogaritet 21 miliardë lekë, me një rritje prej 1.4% në raport me atë të 2019./a.gjonaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.