AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/7/2020

BRUKSEL (Belgjikë) – Rifillimi i dialogut midis liderëve serbë dhe kosovarë nën patronazhin e BE-së.

POLONI – Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale.

CAYENNE (Francë) – Vizitë e kryeministrit Jean Castex në Guajana.

SAINT-JACQUES-DE-COMPOSTELLE (Spanjë) – Zgjedhjet rajonale në vendin bask dhe Galicia, të parat në Spanjë pas përfundimit të izolimit.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Papa Françesku mban lutjen e së dielës nga një dritare e Pallatit Apostolik për besimtarët në sheshin e Shën Pjetrit.

TEHERAN (Iran) – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për pandeminë Covid-19.

ALGJER (Algjeri) – Gjyqi i shkrimtarit dhe sociologut Farès Cherefeddine Choukri, i ndjekur penalisht për “nxitje për protesta”.

SPIELBERG (Austri) – Formula 1 – Grand Prix of Styria./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.