Parashikimi i motit, e enjte 9 korrik 2020

TIRANE, 9 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare. Era do të jetë me drejtim verilindje – veriperendim  me shpejtesi mesatare 1-10m/s, hera-herës fiton intensitet deri në 15m/s kryesisht në veri e përgjatë vijës btregdetare. Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/34 diell
Kukës 15/30 diell re
Lezhë 19/35 diell
Dibër 13/29 diell re
Durrës 20/33 diell
Tiranë 19/36 diell
Elbasan 17/36 diell re
Berat 16/36 diell
Vlorë 17/33 diell
Korçë 15/26 diell re
Gjirokastër 15/34 diell
Sarandë 16/30 diell

/e.m/

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.