Rama feston 56-vjetorin e lindjes, publikon foton me nënën e tij Anetën

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama feston sot 56-vjetorin e lindjes. Ai ka ndarë një foto me nënën e tij, Anetën.

“Me gruan që më dha jetën”, shprehet Rama, ndërsa publikon foton nga ambientet familjare, ku duket duke përqafuar nënën e tij.

Kryeministri Rama ka lindur në Tiranë më 4 korrik 1964 dhe është i martuar me Linda Ramën. Ai është baba i dy djemve, Gregut dhe Zahos./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.