AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/7/2020

BRITANI E MADHE – Rihapja e pub-ve dhe e sektorit turistik.

EVIAN (Francë) – Hapja e takimeve muzikore të Evianit deri më 9 korrik, një prej festivaleve të para që mbahet që prej fillimit të epidemisë.

BARCELONË (Spanjë) – Rihapja e Sagrada Familia me homazhe për banorët.

MOSKË (Rusi) – Manifestim i opozitës kundër Kushtetutës së kërkuar nga Putin.

PARIS (Francë) – Manifestim “Pride 2020” për mbështetësit e LGBT. 

UASHINGTON (SHBA) – Trump mban fjalimin “Përshëndetje për Amerikën” për Ditën e Pavarësisë për të dytin vit radhazi.

LOS ANXHELES (SHBA) – Mbyllja e plazheve për fundjavë për shkak të epidemisë së COVID-19.

NJU JORK (SHBA) – Rihapja e Memorialit të 11 Shtatorit. 

TEHERAN (Iran) – Konferencë e përditshme shtypi për situatën epidemiologjike në vend./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.