Parashikimi i motit, e mërkurë 1 korrik 2020

TIRANE, 1 korrik /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në këto orare shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim e lehtë e mesatare në breg pasuar nga valëzim i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/35 diell
Kukës 20/34 diell re
Lezhë 19/35 diell
Dibër 17/32 diell re
Durrës 24/34 diell
Tiranë 23/36 diell re
Elbasan 21/36 diell re
Berat 18/36 diell re
Vlorë 21/36 diell
Korçë 17/31 diell re
Gjirokastër 16/35 diell re
Sarandë 19/33 diell

/e.m//a.a/

 

                                            

                 

           

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.