Parashikimi i motit, e martë 30 qershor 2020

TIRANE, 30 qershor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në këto orare shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet e pasuar nga valëzim i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/36 diell
Kukës 17/35 diell re
Lezhë 19/36 diell
Dibër 16/33 diell re
Durrës 20/33 diell
Tiranë 22/36 diell re
Elbasan 20/37 diell re
Berat 18/38 diell re
Vlorë 21/35 diell
Korçë 15/32 diell re
Gjirokastër 17/37 diell re
Sarandë 18/33 diell

 

/e.m//a.a/

                                      

                                            

                 

           

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.