AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/6/2020

SINGAPOR (Singapor) – Fillimi i fushatës për zgjedhjet e përgjithshme.

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferenca e katërt e BE-së mbi mbështetjen për Sirinë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Data limit për zgjatjen me një vit ose dy të periudhës së tranzicionit post-BRexit me një marrëveshje të përbashkët mes BE-së dhe Britanisë së Madhe.

RZHEV (Rusi) – Putin inauguron një memorial gjigand për ushtarët sovjetikë.

GJENEVË (Zvicër) – Seanca e 44 e Këshillit për të Drejtar e Njeriut të OKB-së deri më 21 korrik.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti BE-Kore e Jugut.

BERLIN (Gjermani) – Manifestim për fillimin e presidencës së BE-së nga Gjermania.

BRUKSEL (Belgjikë) – Vlerësimi i parë për inflacionin në zonën euro në qershor.

STOKHOLM (Suedi) – Konferencë shtypi e Agjencisë Publike të Shëndetësisë.

UASHINGTON (SHBA) – Sekretari i Thesarit dhe kreu i FED pyetenpër veprimin e tyre për të rimëkëmbur ekonominë.

TEHERAN (Iran) – Konferencë shtypi e Ministrisë së Shëndetësisë për epideminë e COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.