Vizita zyrtare në Kosovë, Rama takim me presidentin Hashim Thaçi

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Në kuadër të vizitës zyrtare në Prishtinë, Kryeministri Edi Rama u prit sot edhe nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Në takimin e organizuar në Presidencën e Kosovës, Kryeministri Rama shoqërohej nga ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Më herët gjatë ditës së sotme Kryeministri Rama u takua me Kryeministrin Avdullah Hoti, kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe me kryetarin e partisë “Nisma Socialdemokrate”, Fatmir Limaj dhe kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Kosovë, sikurse shprehet “për të mësuar më shumë” në lidhje me aktakuzat e Prokurorisë Speciale ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli./k.s/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.