AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/6/2020

HANOÏ (Vietnam) – Samiti i Asean.

HONG KONG (Kinë) – Shitje në ankand e porcelaneve të rralla të Kinës, të gjetura të paprekura në një shtëpi private.

SHËN PETËRBURG (Rusi) – Gazprom: Asambleja e përgjithshme e aksionerëve.

STOKHOLM (Suedi) – H&M: rezultatet e tremujorit të dytë.

ORLY (Francë) – Rihapja e parashikuar e aeroportit parizis të Orlyt.

DUBLIN (Irlandë) – Njoftimi i lehtësimit të masave kufizuese.

MOSKË (Rusi) – Verdikti në procesin e Kirill Serebrennikov.

LONDËR (Britani e Madhe) – Konferencë për situatën pas COVID-19 me Michelle Bachelet, Helen Clark, Matteo Renzi dhe Kevin Rudd.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e OBSH-së për epideminë e COVID-19.

TEHERAN (Iran) – Konferencë e përditshme shtypi për situatën epidemiologjike në vend./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.